Przedszkole Calineczka
Kadra

Dominika Cichorzewska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Pani Dominika to sumienny i całkowicie oddany pracy nauczyciel wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad maluchami. Posiada ogromne pokłady cierpliwości do najmłodszych. Jest bardzo empatyczna, czerpiąca radość z przebywaniem z dziećmi. Dobrze sobie radzi w codziennych kontaktach z rodzicami jak również w sytuacjach trudnych związanych z problemami dziecka. Jest pozytywnie nastawiona do pracy w nowym zespole. Posiada stopień nauczyciela kontraktowego. W roku 2014 ukończyła studia pedagogiczne z tytułem magistra, a od 2012 podjęła prace w przedszkolu. Uczy w grupach:
Kreciki

Zuzanna Ciesielska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nazywam się Zuzanna Ciesielska. Jestem absolwentką Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam kwalifikacje w zakresie nauczania geografii, języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam na licznych praktykach pedagogicznych. Ponadto pracowałam jako lektor języka angielskiego dla dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Od najmłodszych lat moim marzeniem było zostanie nauczycielem, przez co cała moja edukacja skupiła się na przygotowaniu do tego zawodu. Jestem osobą o różnorodnych zainteresowaniach i dokonam wszelkich starań by zaszczepić w dzieciach ciekawość świata, odwagę, a także sumienność i empatię. Uczy w grupach:
Motylki

Zuzanna Ciesielska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

CSF Judo

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Magdalena Konieczna

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nauczyciel Rytmiki MAGDALENA KONIECZNA -  NAUCZYCIEL RYTMIKI Ukończyłam: Studia II stopnia: Uniwersytet im. A.Mickiewicza Pedagogika, specjalność: Edukacja medialna i technologie informacyjne Studia II stopnia: Dolnośląska Szkoła Wyższa, kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna , specjalność: dziennikarstwo muzyczne Studia I stopnia: Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki, specjalność: muzykoterapia Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. M. Karłowicza w Poznaniu, fortepian Uczestniczka kursów: Szkolenie z teorii E.E.Gordona „Ruchowe interpretacje piosenek Walta Disney’a” Od paru lat prowadzę rytmikę w wielu przedszkolach i żłobkach  Celem zajęć jest wprowadzenie dziecka w świat muzyki poprzez zabawę, skupiając się przede wszystkim na elementach takich jak śpiew i ruch przy muzyce.  Zajęcia sprawiają, że dzieci w sposób łatwy i przystępny przyswajają sobie takie abstrakcyjne pojęcia jak wysoki-niski dźwięk, czy też szybko-wolno, cicho-głośno. Mają możliwość gry na różnych instrumentach tzw. instrumentarium Orffa (w skład którego wchodzą: bębenki, tamburyna, grzechotki, trójkąty, dzwonki melodyczne). Ćwiczenia muzyczno-ruchowe odbywają się z akompaniamentem pianina. W czasie zajęć szczególnie zależy mi na wydobyciu twórczości każdego dziecka poprzez możliwość własnej ekspresji. Prywatnie mama 6 letniego Franka i 3 letniego Marcela. Uwielbiam czytać książki i spędzać czas na świeżym powietrzu. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Beata Kowalczyk

Przedszkole i Żłobek Calineczka Jestem nauczycielem mianowanym, mam wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym. Ukończyłam studia licencjackie na Akademii Bydgoskiej, kierunek: nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz 2-letnie uzupełniające studia magisterskie z zakresu pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją wiedzę wzbogacam również uczestnicząc we wszelkiego rodzaju szkoleniach, kursach, konferencjach, ponieważ zdaję sobie sprawę, że praca nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia się. Jestem nauczycielem otwartym, lubię korzystać z osiągnięć nowoczesnej techniki. W przedszkolu „Calineczka” pracuję od 2006. Obecnie zajmuję się grupą dzieci 3-letnich. Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości, dostarcza wiele satysfakcji, zadowolenia i nowych doświadczeń. Wcześniej pracowałam w szkole podstawowej w mojej rodzinnej miejscowości ucząc dzieci w klasach I – III, a także historii w klasach starszych (IV – VI). Chętnie wdrażam nowe programy, sama również brałam udział w programie „Nauczyciel z klasą” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” i w roku szkolnym 2005/2006 otrzymałam tytuł „Nauczyciel z klasą”. Interesuję się historią i sportem. Moją największą pasją jest zwiedzanie zamków, ich ruin i pozostałości, grodzisk i skansenów znajdujących się na terenie Polski, a także fortyfikacji i umocnień wojennych np. „Wilczy szaniec”. Lubię usiąść wśród murów i wyobrażać sobie jak toczyło się ówczesne życie. Moim marzeniem jest zwiedzenie zamków na wyspach brytyjskich i we Francji. Uczy w grupach:
Jaskółki

Ewa Makowska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Instruktor Tańca Licencjonowana instruktorka tańca ze specjalizacją taniec nowoczesny, swoją przygodę z tańcem rozpoczęła na zajęciach baletowych w wieku 5 lat. Pierwsze kroki na parkiecie stawiała w swoim rodzinnym mieście Suwałkach. Po 2 latach z powodu kontuzji kostki musiała porzucić zajęcia baletowe, na rzecz kariery pływackiej. Przez kilka lat trenowała ciężko na basenie, który rzuciła dla gry w siatkówkę oraz biegów przełajowych, żaden z tych sportów nie sprawiał jej jednak takiej przyjemności jak taniec. W wieku 15 lat po raz kolejny wróciła do tańca, rozpoczęła naukę tańca nowoczesnego. Rok później zaproponowano jej występy na koncertach w formacji White Angels. Pieniądze zarobione na tego typu eventach przeznaczyła na dalsze szkolenia w technikach takich jak hip hop, belly dance, dancehall, reggeaton W 2008 po raz pierwszy wyjechałam do NY, miałam tam okazję uczestniczyć w klubowych bitwach tanecznych oraz oglądać występy najlepszych ekip street dancowych. Pobyt za granicą zupełnie zmienił jej podejście do tańca. Swój debiut jako instruktor tańca jak i fitnessu zaliczyła w 2011 w rodzinnym mieście. Jako instruktor tańca pracuje do dziś, z tańcem wiążę całe swoje życie, korzysta z każdej możliwości do dalszego rozwoju tanecznego. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Agata Michalak

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nauczyciel wychowawca Pani Agata ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Lubi wycieczki rowerowe oraz podróże. Jest osobą kreatywną, zawsze ma wiele pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi. Uczy w grupach:
Myszki

Mariola Niemiro

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nauczayciel wspomagający Mam na imię Mariola i jestem osobą kochającą dzieci. Uśmiech dziecka to dla mnie największa radość i satysfakcja. Jestem mamą bardzo żywiołowego 9 letniego Kajetana.Uważam, iż dla naszych pociech bardzo ważna jest kreatywna zabawa oraz samodzielność. Jestem osobą pogodną i sumienną. Mam w sobie duże pokłady cierpliwości, entuzjazmu oraz empatii. Najważniejsze jest dla mnie zagwarantowanie maluchom poczucia bezpieczeństwa. Uczy w grupach:
Kreciki, Żabki, Żuczki

Justyna Nowicka

Przedszkole i Żłobek Calineczka Studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu z zakresu Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej dały mi solidne podstawy i teoretyczną wiedzę do pracy z najmłodszymi. Kieruję się w niej zasadą indywidualizacji. Bowiem każdy człowiek jest wyjątkową jednostką i mogącą coś innego zaproponować światu. Staram się, aby moi wychowankowie wykorzystywali w życiu codziennym takie wartości, jakimi ja się kieruję, a mianowicie uczciwość, prawdomówność, obowiązkowość, systematyczność, serdeczność. Dzięki temu nasz mały świat może stać się piękniejszy i bezpieczny. Prywatnie uwielbiam chodzić po górach i spacerować po Krakowie. Uczy w grupach:
Żuczki

Magdalena Pigła

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nazywam się Magdalena Pigła i jestem nauczycielem mianowanym z dwudziestoletnim stażem i dużym doświadczeniem w pracy z najmłodszymi dziećmi. Swoją przygodę z pedagogiką rozpoczęłam już w liceum, kończąc profil pedagogiczno – psychologiczny, oraz działając w drużynie zuchowej. Następnie ukończyłam trzyletnie studium zawodowe o profilu nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz dwuletnie pedagogiczne, uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od zawsze marzyłam o pracy z najmłodszymi dziećmi i dlatego swoją karierę od początku związałam z przedszkolem. Od piętnastu lat jest to „Calineczka”, gdzie w marcu 2019 roku objęłam stanowisko wicedyrektora. Na co dzień jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dorosłych już dzieci. Lubię muzykę, czytanie książek i odpoczynek na nadmorskich plażach. W wolnych chwilach tworzę przedstawienia, wiersze i opowiadania dla dzieci. A do pracy cały rok jeżdżę rowerem. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Olga Różak

Przedszkole i Żłobek Calineczka Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowałam na Wydziale Studiów Edukacyjnych na kierunku pedagogika na specjalizacji edukacja elementarna i język angielski. W roku 2007 ukończyłam także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Oświatą. W przedszkolu Calineczka pracuję od 2003 roku, początkowo uczyłam angielskiego(przez 14 lat) a następnie do moich obowiązków dołączyła dbałość o harmonijny, holistyczny rozwój(fizyczny, umysłowy, emocjonalno-społeczny) naszych podopiecznych. Moim celem jest to, aby każde dziecko opuszczające mury Calineczki wyszło w świat z wiarą we własne możliwości, poczuciem bezpieczeństwa oraz umiejętnością rozróżniania dobra i zła. Interesuję się podróżami, zwłaszcza organizowanymi na własną rękę. Cenię sobie kontakt z naturą, przyrodą. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Pszczółki

Cecylia Sieradzka

Przedszkole i Żłobek Calineczka Dyrektor. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Pszczółki

Cecylia Sieradzka

Przedszkole i Żłobek Calineczka

Krzysztof Skibicki

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Julia Stawicka

Przedszkole i Żłobek Calineczka Asystent nauczyciela Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na zrozumienie i szacunek dla wszystkich potrzeb, które komunikują. Swoje działania opieram na założeniu, że przy odpowiednim wsparciu ze strony dorosłego, dzieci są w stanie maksymalnie rozwinąć swój potencjał i czerpać ze świata jak najwięcej się da. Prywatnie interesuję się zagadnieniami dotyczącymi osobowości, seksuologii klinicznej oraz literaturą kryminalną. Uczy w grupach:
Myszki

Łukasz Szybaj

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłem studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Były to studia jednolite, magisterskie dzienne o kierunku Animacja Kultury i Sportu. Następnie edukację kontynuowałem na studiach podyplomowych o kierunku Wychowanie Fizyczne i Gimnastyka Korekcyjna. Jednocześnie odbyłem kurs Menedżera Imprez Sportowych. Po zdaniu licencji na instruktora piłki nożnej ukończyłem dwuletni kurs trenerski UEFA B, podczas którego odbywałem praktykę w Śląsku Wrocław. Obecnie jestem nauczycielem, który prócz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wychowania fizycznego i tańca szkoli dzieci z zakresu piłki nożnej. Uważam, iż ciągle należy podnosić swoje kwalifikację, dlatego w tym roku rozpocząłem studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Justyna Walkiewicz

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalność resocjalizacja i aktywizacja społeczna oraz niepełne studia magisterskie o specjalności opiekuńczo – wychowawczej i praca z rodziną. Mój pasją jest muzyka szeroko pojęta ( umiejętność gry na instrumencie klawiszowym) , psychologia , podróże do krajów Bałkańskich oraz kultura dalekiego wschodu, ogrodnictwo ( posiadam własny ogród a w nim unikatowe rośliny z klimatu śródziemnomorskiego m.in. palmę której nasiona przywiozłam z wakacji w Chorwacji. Na co dzień kieruję się takimi wartościami jak: uczciwość oraz szczerość. Wierzę w to , że dobro które mieszka w moim sercu pozwoli mi na spędzenie najlepszych chwil jako pracownik przedszkola „ Calineczka”. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki

Joanna Warczyńska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki

Marlena Wdzięczna

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie jestem na studiach drugiego stopnia Edukacja Elementarna z Profilaktyką Logopedyczną. Staram się rozwijać w dzieciach kreatywność, wyobraźnię. Uczę dzieci jak na różne sposoby można rozwiązywać problemy. W wolnych chwilach jestem wolontariuszką, gdzie rozwijam pasję podopiecznych. Lubię tworzyć opowiadania, czytać książki, zwiedzać zabytkowe miejsca.  Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Motylki, Kreciki, Żabki, Żuczki

Agnieszka Wieczorek

Przedszkole i Żłobek Calineczka W Przedszkolu Calineczka jestem Logopedą. Przeprowadzam badania przesiewowe, organizuję terapię w ramach zajęć indywidualnych oraz w małych grupach. Dokładam starań, aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci – zawierały elementy ćwiczeń i zabawy, która w wieku przedszkolnym jest głównym sposobem uczenia się. Jestem absolwentką poznańskiego UAM – Wydziału Studiów Edukacyjnych – Pedagogiki Opiekuńczo Wychowawczej oraz podyplomowych studiów w zakresie Logopedii. Od 15 lat jestem członkiem Polskiego Związku Logopedów z którego inspiracji zawodowych oraz szkoleń regularnie korzystam. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Pszczółki

Adriana Zimnoch

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nauczyciel baletu Adriana Zimnoch Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Dyplomowana tancerka sceniczna, pedagog z wykształcenia, nauczyciel tańca, choreograf, animator czasu wolnego oraz legitymowany instruktor rekreacji ruchowej specjalność fitness. Przygodę z tańcę rozpoczęła w wieku 3 lat w ognisku tanecznym. Po ukończeniu 6 lat tańczyła w zespole ludowym "Cepelia Poznań" (obecnie "Wielkopolanie"), następnie należała i występowała z zespołem tańców latynoskich w szkołach i scenach poznańskich. Już w szkole baletowej tańczyła w Teatrze Wielkim w Poznaniu w takich spektaklach jak: "Jezioro Łabędzie", "Romeo i Julia", "Dziadek do orzechów", "Faust". Wraz ze szkołą występowała na licznych scenach w Polsce i zagranicą. Szkoliła swoje umiejętności biorąc udział w wielu warsztatach tanecznych tańca klasycznego, tańca współczesnego, jazzu, modernu oraz salsy, u takich nauczycieli jak: Luciano Di Natale, Michał Piróg, Iquail Shaheed (tancerz Alvin Ailey Dance Theater) Cris de la Pena, Stephane Elizabe, Sławomir Woźniak i wielu innych. Dwukrotna Mistrzyni Polski w kategorii Latin Show, zdobywczyni nagrody Grande Prix na Krajowych Mistrzostwach oraz półfinalistka programu "Got to Dance-Tylko taniec" z zespołem Chilli Art. W kwietniu 2018 roku odebrała nagrodę Grande Prix za choreografię "Ciało" na II Polsko - Niemieckim Festiwalu Tańca dla dzieci i młodzieży. Uważa że nie cel jest ważny, tylko ciężka droga którą pokonaliśmy w drodze do celu. Uczy w grupach:
Jaskółki, Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Pszczółki