Przedszkole i Żłobek Calineczka
Kadra

Paulina Bartkowiak

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłam studia magistersko-inżynierskie na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Następnie przez kilka lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii. Ten pobyt wykorzystałam pracując z dziećmi w szkole. Były to zajęcia pozalekcyjne, z dziedziny plastyki, sportu i rekreacji. Aktywnie uczestniczyłam w życiu szkoły: organizacji festynów, zajęć sportowych i uroczystości szkolnych. Po powrocie z Anglii opiekowałam się małymi dziećmi. Obecnie poszerzam swoją edukację i wiedzę na studiach pedagogicznych. Znajomość języka angielskiego i doświadczenia zdobyte za granicą wykorzystuję w pracy w przedszkolu. Chętnie wprowadzam angielskie słowa i je utrwalam z dziećmi bo trening czyni mistrza. Uczy w grupach:
Motylki

Sandra Cholewjusz

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłam studia licencjackie o profilu pedagogika opiekuńczo -wychowawcza z poradnictwem psychologiczno- pedagogicznym w Państwowej Wyższej Szkole zawodowej w Koninie. Chciałabym nadmienić, że śpiewałam w chórze akademickim i postaram się również tą pasją zarazić Państwa pociechy. Praca z dziećmi sprawia mi ogrom radości, dlatego w trakcie studiów licencjackich podjęłam prace jako Animator. Moim zadaniem było tworzenie zabaw i gier na tle integracyjnym oraz organizacja całych urodzin jubilata. Dodatkowo urozmaicałam czas wolny dzieciom poprzez rozbijanie piniaty, pokaz baniek mydlanych, cieczy newtonowskiej oraz  balonowych kreacji. Obecnie kontynuuje swoje wykształcenie studiując na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na studiach magisterskich o profilu: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Pracowałam również w żłobku w grupie starszaków, więc do czynienia z dziećmi mam już od kilku lat. Jako nauczyciel Państwa pociech będę sumiennie wywiązywała się z powierzonych mi obowiązków, a dzieci  będą miały zapewnioną należytą im opiekę. Uczy w grupach:
Kreciki

Zuzanna Ciesielska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Dorota Jachowicz

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Motylki

CSF Judo

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Maria Kajdan

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki

Beata Kowalczyk

Przedszkole i Żłobek Calineczka Jestem nauczycielem kontraktowym, mam wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym. Ukończyłam studia licencjackie na Akademii Bydgoskiej, kierunek: nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz 2-letnie uzupełniające studia magisterskie z zakresu pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją wiedzę wzbogacam również uczestnicząc we wszelkiego rodzaju szkoleniach, kursach, konferencjach, ponieważ zdaję sobie sprawę, że praca nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia się. Jestem nauczycielem otwartym, lubię korzystać z osiągnięć nowoczesnej techniki. W przedszkolu „Calineczka” pracuję od 2006. Obecnie zajmuję się grupą dzieci 4-letnich. Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości, dostarcza wiele satysfakcji, zadowolenia i nowych doświadczeń. Wcześniej pracowałam w szkole podstawowej w mojej rodzinnej miejscowości ucząc dzieci w klasach I – III, a także historii w klasach starszych (IV – VI). Chętnie wdrażam nowe programy, sama również brałam udział w programie „Nauczyciel z klasą” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” i w roku szkolnym 2005/2006 otrzymałam tytuł „Nauczyciel z klasą”. Interesuję się historią i sportem. Moją największą pasją jest zwiedzanie zamków, ich ruin i pozostałości, grodzisk i skansenów znajdujących się na terenie Polski, a także fortyfikacji i umocnień wojennych np. „Wilczy szaniec”. Lubię usiąść wśród murów i wyobrażać sobie jak toczyło się ówczesne życie. Moim marzeniem jest zwiedzenie zamków na wyspach brytyjskich i we Francji. Uczy w grupach:
Jaskółki

Paulina Krajnik

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Kreciki

Natalia Moraczewska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Obecnie jestem studentką II roku studiów magisterskich na specjalności Poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Z natury jestem miłą, ciepłą, cierpliwą, kreatywną i chętną do działania osobą. Nie boję się wyzwań, a swoje cele realizuję z zaangażowaniem. Największą radość w życiu dostarcza mi praca z dziećmi, którym jestem bardzo wdzięczna za dodawanie mi energii i obdarowywanie mnie uśmiechem. Uważam, że dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Uczy w grupach:
Myszki

Monika Najdoch

Przedszkole i Żłobek Calineczka Telefon kontaktowy: 533799047 Posiadam tytuł magistra logopedii uzyskany na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wiedzę teoretyczną z zakresu wspomagania komunikacji zdobyłam biorąc udział w szkoleniach i warsztatach, takich jak: „ Wczesna diagnoza i terapia neurobiologiczna dzieci z autyzmem”, „Integracja sensoryczna”, „Sztuka uczenia”, ”Pół żartem, pół serio – skuteczna nauka języka polskiego”, „ Wykorzystanie elementów metody werbo- tonalnej w terapii dziecka z zaburzonym rozwojem mowy – część I oraz II, a także kończąc studia podyplomowe wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna na WSNHID w Poznaniu. Doświadczenie i wiedzę praktyczną zdobywałam latami poprzez pracę w placówkach oświatowych – przedszkolach oraz szkole podstawowej, a także oddziale szkolnym dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Moja praca jest pasją, którą pragnę podzielić się z innymi. Najważniejsze dla mnie jest wzbudzić w dziecku motywację do tego by chciało mówić pięknie. Aby odczuwało radość ze sztuki mówienia. W mojej pracy najważniejsze jest podążanie za dzieckiem, jego możliwościami oraz predyspozycjami. Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki, Pszczółki

Justyna Nowicka

Przedszkole i Żłobek Calineczka Studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu z zakresu Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej dały mi solidne podstawy i teoretyczną wiedzę do pracy z najmłodszymi. Kieruję się w niej zasadą indywidualizacji. Bowiem każdy człowiek jest wyjątkową jednostką i mogącą coś innego zaproponować światu. Staram się, aby moi wychowankowie wykorzystywali w życiu codziennym takie wartości, jakimi ja się kieruję, a mianowicie uczciwość, prawdomówność, obowiązkowość, systematyczność, serdeczność. Dzięki temu nasz mały świat może stać się piękniejszy i bezpieczny. Prywatnie uwielbiam chodzić po górach i spacerować po Krakowie. Uczy w grupach:
Żuczki

Magdalena Pigła

Przedszkole i Żłobek Calineczka Nazywam się Magdalena Pigła i jestem nauczycielem z dwudziestoletnim stażem i dużym doświadczeniem w pracy z najmłodszymi dziećmi. Swoją przygodę z pedagogiką rozpoczęłam już w liceum, kończąc profil pedagogiczno – psychologiczny, oraz działając w drużynie zuchowej. Następnie ukończyłam trzyletnie studium zawodowe o profilu nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz dwuletnie pedagogiczne, uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od zawsze marzyłam o pracy z najmłodszymi dziećmi i dlatego swoją karierę od początku związałam z przedszkolem. Od dwunastu lat jest to „Calineczka”. Na co dzień jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki nastoletnich dzieci. Lubię muzykę, czytanie książek i odpoczynek na nadmorskich plażach. W wolnych chwilach tworzę przedstawienia, wiersze i opowiadania dla dzieci. A do pracy cały rok jeżdżę rowerem. Uczy w grupach:
Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Marianna Rozmiarek

Przedszkole i Żłobek Calineczka Jestem nauczycielem kontraktowym z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Ukończyłam filologię angielską jak również edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim. Uczestniczyłam w wielu kursach poszerzając i zdobywając wiedzę w zakresie pracy w dziećmi. Szkolenia, które odbyłam dały mi wiele cennych wskazówek do dalszej pracy.

Olga Różak

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Cecylia Sieradzka

Przedszkole i Żłobek Calineczka Dyrektor. Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki, Pszczółki

Krzysztof Skibicki

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Łukasz Szybaj

Przedszkole i Żłobek Calineczka Ukończyłem studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Były to studia jednolite, magisterskie dzienne o kierunku Animacja Kultury i Sportu. Następnie edukację kontynuowałem na studiach podyplomowych o kierunku Wychowanie Fizyczne i Gimnastyka Korekcyjna. Jednocześnie odbyłem kurs Menedżera Imprez Sportowych. Po zdaniu licencji na instruktora piłki nożnej ukończyłem dwuletni kurs trenerski UEFA B, podczas którego odbywałem praktykę w Śląsku Wrocław. Obecnie jestem nauczycielem, który prócz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wychowania fizycznego i tańca szkoli dzieci z zakresu piłki nożnej. Uważam, iż ciągle należy podnosić swoje kwalifikację, dlatego w tym roku rozpocząłem studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Marta Torebko

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Justyna Walkiewicz

Przedszkole i Żłobek Calineczka

Joanna Warczyńska

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki

Adriana Zimnoch

Przedszkole i Żłobek Calineczka Uczy w grupach:
Myszki, Kreciki, Motylki, Żabki, Żuczki, Jaskółki