Przedszkole Calineczka
Grupy
Przedszkole i Żłobek Calineczka
Rocznik: 2016 Jaskółki Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 9 dziewczynek i 16 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę , rozwijają swoje umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie jest wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu „Kolorowy start”. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.
Rocznik: 2015 Myszki Jesteśmy grupą o nazwie MYSZKI . Mamy 4 lata. Nasza grupa liczy 12 dziewczynek oraz 7 chłopców. Chodzimy do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znamy oraz nawiązujemy nowe przyjaźnie. Z serdecznością przyjęliśmy nowe koleżanki i kolegów, którzy dołączyli do naszej grupy. Jesteśmy pogodni, otwarci, ciekawi oraz aktywni. Przychodzimy do przedszkola bardzo chętnie. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczymy w zabawach oraz zajęciach. Wiele radości sprawia nam nauka nowych piosenek, wierszyków. Każdy dzień w przedszkolu to dla nas nowe wyzwanie i doświadczenie. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.
Rocznik: 2014 Kreciki Grupa „Krecików” to fantastyczna grupa 5 latków. To dzieci uśmiechnięte, radosne, czerpiące ogromną radość z możliwości spędzania wspólnie czasu podczas pobytu w przedszkolu. Dzieci nie sprawiają najmniejszych problemów wychowawczych. Kochają wspólne zabawy i szaleństwo. Klocki to absolutny faworyt zabawowy Naszych chłopców, z kolei rysowanie, wycinanie, klejenie i ozdabianie i wszelkie prace plastyczne to ulubione zajęcie dziewczynek. Również lubimy spędzać czas bawiąc się muzyce i utworach z dziecięcego repertuaru. Jesteśmy jedną drużyną, w której panuje zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Rocznik: 2014 Motylki Nazywamy się Motylki i jesteśmy grupą pięciolatków. Nasza grupa liczy osiemnaścioro dzieci – ośmiu chłopców i dziesięć dziewczynek. Jesteśmy bardzo aktywną grupą, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Chętnie uczymy się o otaczającym nas świecie, uczestniczymy w ciekawych zajęciach plastycznych oraz spędzamy czas na zabawie. Każde z nas ma inne zainteresowania i bardzo lubimy się nimi dzielić z resztą grupy.
Rocznik: 2013 Żabki Jesteśmy grupą sześciolatków. Znamy się już od dawna i bardzo się wszyscy lubimy. W naszej grupie nikt się z nikim nie kłóci, wszyscy chętnie się ze sobą bawią. Interesujemy się wszystkim, co dzieje się dookoła nas, chętnie uczymy się nowych rzeczy. Bardzo lubimy tańczyć i śpiewać, chętnie występujemy w różnych przedstawieniach. Wolny czas najchętniej spędzamy na dworze, na naszych pięknych placach zabaw, a gdy jesteśmy w sali wymyślamy przeróżne ciekawe zabawy. Uczestniczymy w różnych zajęciach dodatkowych. Przyjmujemy do nas wszystkie nowe dzieci z otwartymi ramionami.
Rocznik: 2013 Żuczki Jesteśmy sympatyczną zerówką z przedszkola Calineczka. Od początku naszego pobytu w placówce nazywamy się niezmiennie Żuczkami. Każdego dnia przychodzimy do przedszkola uśmiechnięci, a wychodzimy z niego jeszcze bardziej radośni. Poznajemy otaczającą rzeczywistość poprzez zabawę i naukę. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczymy w różnego rodzaju zajęciach odbywających się w przedszkolu. Każdego dnia śpiewamy, tańczymy, powtarzamy wierszyki o kolorujemy. Cieszymy się, że nasz dziecięcy świat jest taki radosny i kolorowy.

Rocznik: 2012 Pszczółki