Przedszkole Calineczka
Powrót
Informacja o otwarciu przedszkola Przedszkole i Żłobek Calineczka / 2020-05-04

Szanowni Państwo,

W dniu 11.05.2020 o godz. 7.30 otwieramy przedszkole w „nowym systemie sanitarnym”. W załączniku przesyłam Państwu regulamin, według którego będziemy działali. Bardzo proszę o zapoznanie się z nim i w razie pytań o kontakt. Regulamin powstał na podstawie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Nieprzestrzeganie tych zaleceń będzie skutkowało nałożeniem na przedszkole mandatu karnego, dlatego traktujemy go bardzo poważnie.

Zgodnie z regulaminem do przedszkola przyjmujemy tylko te dzieci, które zostaną zgłoszone w formie pisemnej na specjalnym formularzu (załącznik nr 1 do regulaminu) najpóźniej na dwa dni przed planowanym przyjściem do przedszkola. Dzieci, które mają trafić pod naszą opiekę 11.05.2020 proszę zgłosić najpóźniej do czwartku 7.05.2020 do godziny 12.00 abyśmy mogli jak najlepiej zaplanować naszą pracę . W piątek dostaną Państwo informację do jakiej grupy i pod czyją opiekę dziecko zostanie przydzielone. W razie skorzystania z usługi pocztowej bardzo proszę o wzięcie pod uwagę czasu dostarczania przesyłki. W dniach 4.05 – 8.05.2020 będę mieć dyżur w biurze przedszkola w godz. 15.00 – 16.30, można wówczas dostarczyć zgłoszenie osobiście (preferowana jest jednak droga elektroniczna przez „Dzień Smyka” do Magdaleny Pigły). Dzieci nie zgłoszone pisemnie nie będą przyjęte do przedszkola.

W przedszkolu jest możliwość zakupu maseczki bawełnianej dla dziecka lub dorosłego w cenie 5 zł.

Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Nie jest naszym celem skrzywdzenie żadnego z dzieci, chcemy dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. Doskonale rozumiemy, że dzieci chciały by być w swoich salach, ze swoimi wychowawcami, kolegami i koleżankami, ale na chwilę obecną nie we wszystkich przypadkach będzie to możliwe. Ze swojej strony postaramy się zrobić wszystko aby zminimalizować dzieciom stres związany z nową sytuacją, jednak nie zapominając o przestrzeganiu nowych zasad. Prosimy Państwa o pomoc i maksymalnie najlepsze wytłumaczenie swoim pociechom tej nowej, trudnej sytuacji.

Pozdrawiam Magdalena Pigła