Przedszkole Calineczka
Powrót
Informacja o planowanym otwarciu przedszkola Przedszkole i Żłobek Calineczka / 2020-05-02

Szanowni Państwo,

Organ prowadzący przedszkole „Calineczka” w Luboniu podjął decyzję o

nie wznawianiu pracy przedszkola do dnia 8.05.2020

 

Podejmując decyzję mieliśmy na uwadze konieczność zapewnienia bezpieczeństwa tak Państwa Dzieciom, jak i pracownikom placówki. Potrzeba czasu, aby przygotować przedszkole do pracy według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, które dopiero zostały do nas przesłane. Zaplanowanie owej pracy będzie możliwe po analizie spływających od Państwa danych (za co serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy) o potrzebie opieki nad dzieckiem oraz godzinach, w jakich ta opieka ma być sprawowana.

Podkreślamy, że po ponownym uruchomieniu przedszkole działać będzie w tzw. „nowym systemie sanitarnym”.

Przedszkole nie będzie prowadzić zajęć dydaktycznych (będą one nadal odbywać się w systemie zdalnym), a jedynie świadczyć opiekę dzieciom rodziców pracujących. W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z rekomendacją Ministra zdrowia Rodzic nie ma obowiązku posyłania dziecka do przedszkola, może do 24.05.2020 korzystać z przedłużonego zasiłku opiekuńczego.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat terminu otwarcia przedszkola, godzin, w jakich będzie funkcjonowało oraz regulamin pracy w nowych warunkach zostaną Państwu przekazane do 5.05.2020.

A teraz, tak ode mnie na koniec. Drodzy Rodzice, za kilka dni otrzymacie nowy regulamin, jaki będzie obowiązywał w przedszkolu. Zobaczycie wówczas, że przedszkole nie będzie takie samo, jak przedtem. Musimy przestrzegać szeregu bardzo surowych reguł. Z wiadomości, jakie od Państwa otrzymuję w ostatnich dniach wynika, że Dzieci bardzo tęsknią, że chcą wracać. Bardzo proszę, porozmawiajcie w domu, wytłumaczcie, że będzie inaczej. Że niekoniecznie będę ze swoją grupą, ze swoją Panią i w swojej sali. Że w sali nie będzie dywanów, pluszaków i części zabawek. Że nie będę mógł zabrać żadnej zabawki, gry, książeczki z domu. Że nie będzie można podawać ręki koledze lub koleżance. Wasze Dzieci, to mądre i wrażliwe istoty, pomyślcie o tym, że słyszą to wszystko o czym ostatnio mówi się w telewizji i zapewne w domu. Zrozumcie z jak wielkim strachem będą musiały wkroczyć w nową rzeczywistość przedszkolną i jak niewiele my – nauczyciele będziemy mieli możliwości aby im w tym pomóc, bo będą nas obowiązywały surowe przepisy. Ja też bardzo tęsknię za Wami wszystkimi i jest mi bardzo smutno, że jak już się zobaczymy, to nic nie będzie jak dawniej. Dlatego jeszcze raz proszę – przytulcie ode mnie mocno wasze Dzieci i spróbujcie przygotować je jak najlepiej na „nowe otwarcie”.

Pozdrawiam Magdalena Pigła